AKCIA

pri objednávke 3l vína CHIPSY ZADARMO

Biele vína

Rizling vlašský - suché

1,90 € / liter

Víno Sv. Petra - polosuché

1,90 € / liter

Červené vína

Frankovka modrá - suché

1,90 € / liter

Víno Sv. Petra - polosladké

1,90 € / liter

Ružové víno

Zweigeltrebe rosé - polosuché

1,90 €/l

Víno z čiernych ríbezlí

Pereg Modra

1,90 € / liter



Biele a červené hroznové vína nám dodáva firma VÍNO NITRA s.r.o. - slovenský výrobca vín s vyše polstoročnou tradíciou, ktorý sa môže oprieť o vlastné vinohrady v Nitrianskej, Južnoslovenskej a Malokarpatskej vinohradníckej oblasti. Hrozno je dopestované v rámci integrovaného systému výroby a následne vyrobené pod dohľadom majstrov vinárov pri použití najmodernejších technológií.

Za kvalitu vín ručí Ing. Jozef Adamovič, PhD., ktorý vykonáva funkciu výrobného riaditeľa už takmer celé desaťročie, pričom v priebehu tohto obdobia sa môže pochváliť množstvom domácich, ako aj zahraničných ocenení. Okrem tichých vín sa vinárstvo venuje tiež výrobe prémiových šumivých vín Sekt Pálffy, ktoré si môžu zapísať najvýznamnejšie ocenenie v dejinách slovenského šumivého vína - zlatú medailu zo súťaže Effervescents du Monde© vo francúzskom Dijon.

Nitrianske vína sú vyvážané okrem Českej republiky aj do Japonska, USA, Poľska, ako aj do Číny, kde vinárstvo úzko spolupracuje s čínskym partnerom v rámci spoločného projektu Zhongjie Nitra Winery, Ltd.


Víno z čiernych ríbezlí v našej ponuke je z produkcie spoločnosti PEREG z Modry, ktorá sa zaoberá výrobou kvalitných ovocných a hroznových vín. Nadväzuje v nej na tradície predkov, ktoré prepája s novými poznatkami a modernou technológiou. Spojenie invenčného myslenia a túžby zdokonaľovať sa v tom, čo spoločnosť PEREG robí, ju neustále posúva vpred.

PEREG Modra dáva svojim zákazníkom možnosť ochutnať ovocné a hroznové vína, ktoré svojim unikátnym senzorickým profilom otvárajú nové nevšedné chuťové zážitky.

Spoločnosť sídli v srdci slovenského vinohradníctva a vinárstva, v meste Modra, priamo oproti modranskej historickej dominante, Hornej bráne, ktorá je vyobrazená aj na etiketách. V minulosti bola súčasťou mestského opevnenia, ktoré naďalej obklopuje a chráni vinárstvo Pereg.


Ružové víno Zweigeltrebe rosé od výrobcu Víno Levice

K znovuzrodeniu vinárstva Levice dochádza v roku 2001, keď spoločnosť Víno Levice s.r.o. získala vo verejnej dražbe objekty vinárskych závodov, prevádzkáreň Levice (vybudovaný v roku 1960) od správcu konkurznej podstaty. Víno a kvalita sa rodí vo vinici, preto spoločnosť investuje veľkú časť finančných prostriedkov do vlastných vinohradov v Nitrianskej vinohradníckej oblasti.

Od roku 2010 Víno Levice s.r.o. obhospodarovala viac ako 44 ha vinohradov v katastrálnych územiach Malé Kozmálovce a Nový Tekov vo vekovej skladbe od 6 do 30 rokov a odrodách ako napr. Pálava, Rizling rýnsky či Rulandské šedé.

V roku 2012 získala spoločnosť do dlhodobého prenájmu vinohrady o rozlohe 35 ha v katastrálnom území Ludanice, a zakúpením 18 ha vinohradu v Devičanoch začiatkom roku 2015 spoločnosť navýšila plochu svojich vlastných vinohradov na súčasných 78 ha.

Víno Levice naďalej pokračuje v obnove vinohradov a pestovaní žiadaných slovenských odrôd novodobými ekologickými postupmi pre ochranu životného prostredia.

Logom vín značky Víno Levice sa stal kalich, symbolizujúci oslavu života a víťazstva. Kalich možno práve preto, že z neho pije pri rituáloch vždy viacero ľudí, je považovaný za symbol zjednotenia, spojenia ľudí a za symbol priateľstva a družnosti.